Dobre praktyki w zakresie zielonych zamówień publicznych jako wskazówka dla Zamawiającego i Wykonawcy

W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami Dorocznym Dniem Ziemi, odpowiednim rozwiązaniem wydaje się, aby w cotygodniowej aktualności zamieszczonej na naszym Portalu przybliżyć interesujący fragment oficjalnej witryny internetowej Urzędu Zamówień Publicznych.

Mowa tutaj o zakładce „Repozytorium Wiedzy” widniejącej na szczycie paska interfejsu strony internetowej www.uzp.gov.pl, a dokładnie drugiej w kolejności pod-zakładce zatytułowanej „Dobre praktyki”. Poruszając się wytyczoną wyżej multimedialną ścieżką natkniemy się na podkategorię Dobrych praktyk o nazwie „Dobre praktyki w zakresie zielonych zamówień publicznych”. Jedno kliknięcie dzieli nas od zapoznania się z treścią zakładki, która mieści w sobie następujące tematy:

1. Dobre praktyki z zakresu zielonych zamówień publicznych – opracowanie zbiorcze.

2. Zamówienie na roboty budowlane – Budowa przyłącza wodociągowego.

3. Zamówienie na roboty budowlane – Montaż oświetlenia solarnego drogowego na terenie gminy.

4. Zamówienie na roboty budowlane – Budowa oświetlenia miejsc publicznych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii (lampy hybrydowe).

W każdej z powyższych zakładek widnieją opracowania przydatne do prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, z których skorzystać może zarówno Zamawiający, jak i Wykonawca.

Promowanie tego typu opracowań jest nie tylko przydatne w razie podjęcia przez Zamawiającego chęci poczynienia inwestycji o charakterze wskazanym powyżej. Niewątpliwie promocja zamówień, które realizują nie tylko cel publiczny, ale są i przy tym przyjazne środowisku może przyczynić się do zwiększenia środowiskowej świadomości ogółu, a w kontekście samych Zamówień Publicznych może spowodować znaczny wzrost przyjaznych środowisku inwestycji”, które niewątpliwie należy oceniać „na zielono” – pozytywnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x